Iisus a răspuns şi i-a zis: "Oricine bea din apa aceasta va înseta iarăşi; Dar cel ce va bea din apa pe care i-o voi da Eu nu va mai înseta în veac, căci apa pe care i-o voi da Eu se va face în el izvor de apă curgătoare spre viaţă veşnică."
(Ioan 4, 13-14)EN
Home » Evenimente » Cenaclu Romanesc

Cenaclu Romanesc

09-16-2012 1:00 PM

Biserica noastra, in colaborare cu organizatia RAFA, va invita la o intalnire cu scriitorul romano-canadian CORNELIU FLOREA, care va vorbi despre istoria, cultura si politica romaneasca. Pentru mai multe detalii il puteti contacta pe d-nul Profesor Sebastian Doreanu la numarul de telefon 303 221-1908.

Evenimente viitoare

Sfanta icoana Iveron, din Hawaii, izvoratoarea de mir vine la biserica noastra

Sfanta icoana Iveron, din Hawaii, izvoratoarea de mir vine la biserica noastra

Ziua Marii Uniri

Hramul bisericii 2018

Stiri Importante

CENACLULUI ROMÂNESC “MIRCEA ELIADE” DIN DENVER, COLORADO, ANIVERSEAZA 5 ANI DE LA INFIINTARE

CENACLULUI ROMÂNESC “MIRCEA ELIADE” DIN DENVER, COLORADO, ANIVERSEAZA 5 ANI DE LA INFIINTARE