Iisus a răspuns şi i-a zis: "Oricine bea din apa aceasta va înseta iarăşi; Dar cel ce va bea din apa pe care i-o voi da Eu nu va mai înseta în veac, căci apa pe care i-o voi da Eu se va face în el izvor de apă curgătoare spre viaţă veşnică."
(Ioan 4, 13-14)


EN
Home » Evenimente » Icoana Maicii Domnului de la Brasov

Icoana Maicii Domnului de la Brasov

11-19-2016 7:00 PM

In cadrul vecerniei din 19 noiembrie, de la ora 19:00, vom primi in biserica noastra Icoana Maicii Domnului de la Brasov. Vom organiza o primire cat mai evlaviosa, cu tamaieri, prapori, clopot si cu o frumoasa procesiune in jurul bisericii. Icoana va fi apoi asezata in mijlocul bisericii pentru a fi venerata. Dupa slujba de vecernie ii vom citi Acatistul Maicii Domnului Bucuria Tuturor celor Necajiti. A doua zi, duminica, dupa Sf. Liturghie, ii vom citi cel de al 40-lea acatist si o vom aseza in axionita, rama special facuta pentru ea.

Evenimente Trecute

Sarbatoreste traditional Sfintele Florii, alaturi de noi

Va asteptam sa fiti alaturi de noi la sarbatoarea Sfintelor Florii. Dupa Sfanta Liturghie vom imparti frunze de palmier si vom avea masa traditionala de peste.

Icoana Maicii Domnului din Hawaii va veni in biserica noastra vineri (12 aprilie)

Cenaclu Romanesc "Mircea Eliade"

Stiri Importante

Programul slujbelor de Pasti 2019

Pentru a vizualiza programul slujbelor de Pasti din 2019, va rugam sa apasati linkul de mai jos.


Programul "EMPLOYER’S MATCHING GIFT"