Iisus a răspuns şi i-a zis: "Oricine bea din apa aceasta va înseta iarăşi; Dar cel ce va bea din apa pe care i-o voi da Eu nu va mai înseta în veac, căci apa pe care i-o voi da Eu se va face în el izvor de apă curgătoare spre viaţă veşnică."
(Ioan 4, 13-14)


EN
Home » Evenimente » Picnic de ziua copilului

Picnic de ziua copilului

06-02-2019 10:00 AM

Dragi parinti,

De Ziua Copiilor, cei mici si mari merita toata distractia din lume. Anul acesta ne-am gandit sa sarbatorim evenimentul cu un picnic pentru toti pe data de 2 iunie, dupa slujba.
Vom avea un program artistic oferit de copii, urmat de surprize si jocuri interactive pentru toti copiii. Orice copil poate participa la programul artistic cu ce doreste (sa recite o poezie, sa cante un cantecel sau sa cante la un intrument, sa ne arate ceva deosebit, orice talent e binevenit).
Fiecare copil va avea 5 minute la dispozitie pentru a ne incanta cu talentul lui.

In cazul in care copilul/copiii dumneavostra vrea/vor sa participe la programul artistic va rugam sa ne contactati cat mai curand si sa ne spuneti ce preferinta are/au.

Cu drag,
Profesoarele de la Scoala Duminicala

Stiri Importante

Programul "EMPLOYER’S MATCHING GIFT"

Prin acest program, employer-ul dumneavoastra poate trimite bisericii noastre un ajutor financiar.

Mai jos sunt pasii care trebui sa ii urmati:

1. Obtineti un formular (sau adresa de web) de la departamentul HR al angajatorului Dvs, pentru acest program.

2. Completati formularul si expediati-l prin posta la adresa noastra: 6060 Puritan Lane, Frederick, Co, 80516. Daca formularul de inscriere este disponibil online, trimite-ti un email cu numarul de confirmare la email-ul secretarului nostru, Dl. George Vieru, la adresa: gvieru26@gmail.com

3. Compania dvs. va trimite acest cadou financiar, parte a programului "EMPLOYER’S MATCHING GIFT", dupa ce vom verifica aplicatia/ cererea Dvs.

Va multumim ca faceti ceva in plus sa maximizati efortul Dvs. pentru Biserica noastra.
Daca aveti nevoie de codul nostru EIN va rugam sa ne contactati.