Iisus a răspuns şi i-a zis: "Oricine bea din apa aceasta va înseta iarăşi; Dar cel ce va bea din apa pe care i-o voi da Eu nu va mai înseta în veac, căci apa pe care i-o voi da Eu se va face în el izvor de apă curgătoare spre viaţă veşnică."
(Ioan 4, 13-14)


EN
Home » Evenimente » Taina Sfantului Maslu

Taina Sfantului Maslu

03-17-2018 6:30 PM

Sf. Maslu - Vineri,15 decembrie, de la ora 18:30. Pentru această Sf. Taină ar fi bine să aduceți o sticluță cu ulei comestibil, o pungă cu făină de grâu și câteva haine pe care le veți lua apoi acasă binecuvântate. Aici este un link unde puteți găsi mai multe informații: https://www.crestinortodox.ro/carti-ortodoxe/invatatura-credinta-ortodoxa/taina-sfantului-maslu-80567.html

Stiri Importante

Programul "EMPLOYER’S MATCHING GIFT"

Prin acest program, employer-ul dumneavoastra poate trimite bisericii noastre un ajutor financiar.

Mai jos sunt pasii care trebui sa ii urmati:

1. Obtineti un formular (sau adresa de web) de la departamentul HR al angajatorului Dvs, pentru acest program.

2. Completati formularul si expediati-l prin posta la adresa noastra: 6060 Puritan Lane, Frederick, Co, 80516. Daca formularul de inscriere este disponibil online, trimite-ti un email cu numarul de confirmare la email-ul secretarului nostru, Dl. George Vieru, la adresa: gvieru26@gmail.com

3. Compania dvs. va trimite acest cadou financiar, parte a programului "EMPLOYER’S MATCHING GIFT", dupa ce vom verifica aplicatia/ cererea Dvs.

Va multumim ca faceti ceva in plus sa maximizati efortul Dvs. pentru Biserica noastra.
Daca aveti nevoie de codul nostru EIN va rugam sa ne contactati.